Zaļenieki Erasmus+ mobilitātē Nīderlandē!

30.03.-05.04. trīs Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas skolēni: Alma Krūmiņa, Renārs Jaņins, Dāvids Skutulis un skolotāja Irēna Temne devās uz Nīderlandes pilsētu Midelburgu, lai satiktu oktobrī Latvijā iegūtos draugus no CSW - Christelijke Scholengemeenschap Walcheren skolas.

Kopā ar mums uz Nīderlandi devās arī Aizupes pamatskolas skolēni kopā ar skolas direktori Amandu Siliņu. Skolēni dzīvoja viesģimenēs un kopā ar Nīderlandes 'brāļiem' vai 'māsām' katru rītu devās uz skolu, lai aktīvi piedalītos plānotajās aktivitātēs. 30.03. pirms došanās uz Midelburgu, aizbraucām uz Keukenhofas ziedu parku, lai redzētu pavasara ziedu bagātību.  

31. 03. - pirmā mobilitātes diena. Tikām vesti ekskursijā pa skolu, redzējām dabaszinību kabinetu aprīkojumu, mūzikas klasi ar daudz un dažādiem instrumentiem, vizuālās mākslas un dizaina klases telpu iekārtojumu. Patika plašie gaiteņi, sienu noformējums, spēles brīvā laika pavadīšanai. CSW mācās 1400 skolēnu, pie skolas ir liela velosipēdu novietne, jo gandrīz katrs skolēns uz skolu brauc ar velosipēdu. Gan šajā, gan nākamajā dienā,

1.04., tika spēlētas dažādas galda spēles. Tas deva iespēju attīstīt komunikācijas un sadarbības prasmes, sazināties angļu valodā. Skolā ieradās arī skolēnu grupas no Vācijas, Francijas un Spānijas, tika veidotas jauktas komandas dažādu uzdevumu izpildei. Interesanta bija orientēšanās spēle un patika arī iepirkumu maisiņa apdrukas darbnīca. Katrs varēja veidot savu dizainu un mobilitātes noslēgumā paņemt savu maisiņu mājās, lai īstenotu zaļā dzīvesveida ideju par auduma nevis plastmasas maisiņa lietošanu. 

02. 04. braucām ekskursijā uz Neeltje Jans - mākslīgu salu Ziemeļjūrā, kura tika izveidota, lai varētu uzbūvēt vētras barjeru, kas pasargā Nīderlandi no applūšanas vētru laikā. Apskatījām muzeja ekspozīciju, kas stāsta par plūdu postījumiem un vētras barjeras būvniecību. Tur bija vētras barjeras modelis, kuru katrs varēja iedarbināt un vērot barjeras vairoga nolaišanos. Īpašas emocijas un līdzpārdzīvojumu jutām telpā, kurā interaktīvā ekspozīcija ļāva izbaudīt vētras aurus, jūras viļņu triekšanos pret krastu, cilvēku bailes, kliedzienus. Uz salas iekārtoti baseini, kuros dzīvo roņi un jūras lauvas, vērojām šo jūras dzīvnieku šovu. Braucām ar kuģīti, lai apskatītu vētras barjeru tuvumā.

03.04. - Sporta diena. Visu piecu valstu skolēni tika sadalīti jauktās komandās un sacentās gan sporta, gan veiklības spēlēs. Atkal lieliska iespēja lietot angļu valodu, sadarboties un sadraudzēties! Noslēgumā  - virves vilkšana, kas bija ļoti azartiska. Tad skolēni devās mājup, lai gatavotos vakara pasākumam - International evening jeb Starptautiskais vakars. Bija uzdots pagatavot katrai valstij raksturīgus ēdienus, lai pasākumā varētu kopīgi mieloties. Katras valsts skolēni pastāstīja par savu valsti un skolu. Mēs bijām sagatavojuši arī  aktivitātes: mācījām izrunāt dažus latviešu vārdus - tas visiem izdevās pārsteidzoši labi un mācījām Plaukstiņpolku, kura sagādāja lielu jautrību. Pēc tam skolēni veidoja jauktas komandas, lai piedalītos erudīcijas spēlē - bija jāzina dažādi fakti par visām mobilitātē iesaistītajām valstīm. Tika apbalvotas trīs labākās komandas un 1. vietu ieguva Latvijas - Nīderlandes komanda! Turklāt ar 38 punktu pārsvaru no otrās vietas! Pasākuma noslēgumā - sertifikātu ceremonija un kopīga fotografēšanās.

04.04. devāmies uz piejūras pilsētu Vlisingenu, tur apskatījām pašu pilsētu un Jūras muzeju. Interesantākais fakts, ko uzzinājām - muzejs iekārtots ēkā, kurā dzīvojusi dižciltīga dzimta - Lampsini un viņiem savulaik piederējusi Tobago sala. Vēlāk devāmies uz pludmali, lai papusdienotu un spēlētu dažādas spēles. Lai arī ūdens temperatūra jūrā bija 10 grādi, nīderlandiešu skolotājs ar skolēnu bariņu devās peldēties! Patika, ka pludmale bija tīra, arī skolēni tika aicināti neatstāt aiz sevis nekādus atkritumus.

05.04. no rīta pulcējāmies Midelburgas stacijā, atvadījāmies no viesģimenēm un devāmies uz Amsterdamu, lai tālāk veiktu pārlidojumu uz Rīgu. Esam priecīgi un pateicīgi par iespēju piedalīties Erasmus+ mobilitātē, iegūt jaunus draugus, iespaidus un pilnveidot prasmes, mācoties domāt un dzīvot 'zaļāk'.

Mobilitātē iesaistītie skolēni ir sagatavojuši prezentācijas par gūto pieredzi un par to pastāstīs saviem skolas biedriem. Līdz mācību gada beigām tiks sagatavots kopīgs pasākums visai skolai, izmantojot iegūtās zināšanas un prasmes.

 Spied šeit un skaties attēlu galeriju!

Materiālu sagatavoja skolotāja I.Temne

Skolēnu grupas mobilitāte notika Erasmus akreditācijas Jelgavas novada Izglītības pārvaldes konsorcija ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par projektu: https://www.jelgavasnovads.lv/lv/projekts/jelgavas-novada-izglitibas-parvaldes-eiropas-savienibas-erasmus-akreditacija-skolu-izglitiba 

Projekti | Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs

JoomShaper