IP Restaurācija 3.;4. k. mācību ekskursija “Mini ciemā”

Mācību ekskursiju Veidošanā un maketēšanā uz Valmieras pusi organizēja skolotājs Edvīns Krūmiņš IP Restaurācija 3. un 4. kursa audzēkņiem. Tika apskatīti divi objekti – “Mini ciems” Cempos un Lielstraupes pils.

Stāmerienas pils, Alūksnes jaunā pils, Trikātas un Vijciema baznīcas, Mēru muiža, nodegusī Brenguļu pamatskola – visas šīs ēkas Vidzemē atrodas dažādās vietās, bet Cempos tās var skatīt vienuviet jeb mini ciemā. Pareizāk sakot, tie ir šo ēku miniatūri maketi. Audzēkņi tikās ar Mini ciema autori - tūrisma gidi Santu Paegli.

Daži audzēkņu iespaidi:

“Ekskursija uz Valmieru, “Mini muižu”, bija ļoti interesanta, tur varēja redzēt dažādu muižu, ciemu un skolu maketus, arī tagad Santa Paegle -  mazo maketu veidotāja, savā darbnīcā veido Rundāles pilns maketu, kas drīz būs pabeigts. Likās ļoti interesanti tas, ka viņa atrod motivāciju šim darbam un tas, cik daudz laika un pacietības tas prasa.”

“Mini ciemā uzzināju no kā top maketi, kā tos liek kopā, cik daudz laika tas patērē. Pirmkārt, veic skici, tad tiek sagatavotas detaļas mērogā 1:25 - logi, durvis, ja ir vairākas detaļas vienādas, piemēram,  lauvas seja, - tās izprintē ar 3D printeri, pēc tam liek visu kopā ar pārējām detaļām, un tad jau sākas krāsošanas darbi.”

“…runājot par Mini muižu -  tur bija diezgan interesanti, jo es pats nevarētu tik ilgi mocīties pie viena darba vairākus mēnešus...”

Ikdienā skolā praktiskajās nodarbībās top Zaļās muižas pils logu maketi, labākie darbi būs apskatāmi ikgadējā izstādē Restauratoru namā.

Fotogrāfijas no pasākuma skaties šeit.

 

Lai izdodas, lai pietiek pacietības! Brauciens, tikšanās un iespaidi, lai iedvesmo turpināt!

Sagatavoja V.Barkovska

 

 

JoomShaper