Atvērto durvju dienas Latvijas pilīs un muižās

Šī  gada 24. un 25. maijā Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros Latvijas pilīs un muižās pirmo reizi notiks Atvērto durvju dienas, ikvienam interesantam ļaujot iepazīt vēsturiskās ēkas no jauna skatu punkta. Latvijas un Eiropas pilis un muižas ir unikāla vieta, kur satiekas vēsture, kultūra un māksla. Daudzas no tām ir kļuvušas par savas apkārtnes vienu no galvenajiem tūrisma un sabiedriskās dzīves centriem.

Pasākuma iniciators ir Eiropas Vēsturisko Ēku Asociācija (European Historic Houses Association), kas ar saukli – “Mūsu māja, jūsu mantojums” (Our House, Your Heritage) aicina apmeklēt un iepazīt unikālo kultūras mantojumu. Iniciatīvai ir pievienojusies arī Latvijas Piļu un muižu asociācija un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija, kas aicina iedzīvotājus un īpaši jauniešus izmantot vēl nebijušu iespēju.

Atvērto durvju dienu laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar 40 Latvijas vēsturiskajām ēkām, to nozīmīgo pagātnes lomu un plašajām izmantošanas iespējām mūsdienās. Vairākās pilīs un muižās Atvērto durvju dienu ietvaros tiks organizēti arī koncerti un izstādes.

Skolēni tiek aicināti piedalīties aizraujošā konkursā “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai” un iegūt iespēju savai klasei rīkot neaizmirstamu klases vakaru kādā no Latvijas vēsturiskajām ēkām.

Papildus informācija par Atvērto durvju dienām un konkursu pieejama: www.pilis.lv un  www.lpvea.lv.

 Latvijā Atvērto durvju dienās piedalīsies 40 pilis un muižas no visas Latvijas:

 Kurzeme

Dundagas pils, Jaunauces pils, Kazdangas pils, Padures muiža, Rūmenes muiža, Smuku muiža, Spāres muiža, Vadakstes muiža, Virkas muiža.

Latgale

Arendoles muiža, Krāslavas muiža, Lūznavas muiža, Preiļu muižas komplekss un parks, Varakļānu muižas pils.

Vidzeme

Alūksnes Jaunā pils, Beļavas muiža, Cēsu pils komplekss, Dikļu Pils, Dzērbenes pilsmuiža, Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis Turaidas muzejrezervāts, Jērcēnmuiža, Kokmuižas pils komplekss, Litenes muiža, Lizuma muiža, Nēķena muiža, Stāmerienas pils, Ungurmuiža, Vecpiebalgas muiža, Veselavas muiža, Zvārtavas pils.

Zemgale

Berķenes muiža, Blankenfeldes muiža, Durbes pils, Hiršenhof, Jaunmoku pils, Jelgavas pils, Lielplatones muiža, Vecauces pils, Vilces muiža, Zalā (Zaļenieku) muiža.

JoomShaper