Pasākums "Izgaršo Eiropu!"

Viens no Eiropas dienu pasākumiem, kuru rīkoja Europe Direct Informācijas centrs Jelgavā, 14.maijā notika Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā. Pasākums “Izgaršo Eiropu!” tika organizēts, lai uzsvērtu Eiropas valstu, tautu un ēdienu daudzveidību. Pasākumā tika prezentēti 2.kursa audzēkņu un viņu pedagogu sagatavoti dažādu valstu ēdieni (Makowiec jeb magoņu pīrāgs – Polijai, cepelīni – Lietuvai, Gravlax jeb lasis ar sarkano bieti – Zviedrijai, gulaša zupa – Ungārijai, sklandrausis – Latvijai, Ajvar jeb grilētas paprikas un baklažānu mērce Horvātijai), un sniegti interesanti fakti par šīm valstīm. Gandrīz vienbalsīgi par gardāko ēdienu tika atzīti mūsu kaimiņu lietuviešu cepelīni ar sīpolu un bekona mērci.

Tāpat Europe Direct Informācijas centra pārstāvji iepazīstināja klātesošos bērnus un jauniešus ar ES izveidošanos, vēsturi un, kā parasti, atzinību izpelnījās laimes rats, kuru griežot un atbildot uz āķīgiem jautājumiem, bija iespējams saņemt balvas ar ES simboliku.
Tika nolemts, ka līdzīgs garšīgs pasākums rīkojams arī rudens pusē, atzīmējot Europe Direct Informācijas centra Jelgavā 10 gadu jubileju.
Aicinām sekot līdzi EDIC aktivitātēm un aktuālajiem notikumiem Eiropas Savienībā un Latvijā mājas lapā www.edic.jrp.lv.

Informāciju sagatavoja:
Anita Škutāne
Europe Direct Informācijas centra Jelgavā speciāliste

Vairāk informācijas un attēli: šeit.

JoomShaper